Lær å montere! - kurs
Lørdag 27. april, kl 17.00-20.00 og
søndag 28. april, kl 17.00-20.00
Har du ferdige plagg liggende som bare trenger å monteres? Mange synes det er vanskelig (og ofte kjedelig) å montere plagg. Enten det er å sy i ermer, feste tråder eller maske noe sammen med maskesting, så er det slett ikke så ille når man bare har lært hvordan dette kan gjøres på en pen og ordentlig måte. Og har man først strikket et plagg, så er det monteringen som gir den den siste finishen. Da bør man ta seg tid til å gjøre også dette med omhu. Og når man kan sitte sammen med andre, og får tips og råd, så er det kanskje ikke så kjedelig heller?
OBS! Vi tar ikke oppklipping med symaskin denne helgen. Men om plagget er ferdig klippet når du kommer, så får du hjelp til å plukke opp masker og strikke knappelist.
Krav til forkunnskaper: generell strikkekunnskap
Nødvendig utstyr: Et eller flere plagg som trenger å monteres, garn til å sy sammen med, butt stoppenål, saks, sikkerhetsnåler eller maskemarkører (du får hjelp til å velge ut dette i butikken dersom du ikke har noe fra før)
Pris: 800,- (kaffe/te, og enkel bevertning er med i prisen)
Påmelding: Meld deg på og betal i butikken, eller kjøp kurset i nettbutikken.